Svinīgi atklāta pirmā saspiestās gāzes (CNG) uzpildes stacija Rīgā!

Turpinot attīstīt CNG jeb saspiestās dabasgāzes pieejamību un infrastruktūru Latvijā, lielākais pašmāju degvielas tirgotājs "VIRŠI" atklāja jau otro CNG uzpildes staciju! 
"VIRŠI" degvielas uzpildes stacija Lubānas ielā 102A ir pirmā publiski pieejamā stacija Rīgā. Pirmā CNG uzpildes stacija, jau kādu laiku atpakaļ, tika oficiāli atklāta Jēkabpilī. 

"VIRŠI" izpilddirektors Jānis Vība uzsvēra: "Lai gan CNG ir ekonomiski izdevīgs, videi draudzīgāks, drošs un ērti lietojams alternatīvās degvielas veids, tam nepieciešamā infrastruktūra mūsu valstī vēl tikai sāk attīstīties. Eiropā CNG tirgus patlaban piedzīvo būtisku attīstību. Mēs apzināmies, ka Latvijā šis tirgus ir jārada mums pašiem, tāpēc esam gatavi arī investēt un padarīt Latvijas transporta sektoru videi draudzīgāku". 

Satiksmes ministrs Tālis Linkaitis savā uzrunā apgalvoja: "Latvijai ir svarīgi izpildīt klimata mērķus un CNG kā apkārtējai videi draudzīgākas enerģijas izmantošana transportā ir viens no veidiem, kā to sasniegt, tāpēc apsveicami, ka publiskais CNG uzpildes punkts tagad pieejams ne tikai Jēkabpilī, bet arī Rīgā. Ceru, ka drīzumā arī citur Latvijā tiks atvērtas jaunas CNG uzpildes vietas."

CNG (Compressed Natural Gas) ir saspiestā dabasgāze, kas, galvenokārt, sastāv no metāna. Tas ir ekonomiskāks un ekoloģiskāks alternatīvās degvielas veids:

  • CNG gadījumā CO2 izmešu daudzums ir līdz 30% mazāks nekā dīzeļdegvielai vai benzīnam, savukārt, citu kaitīgo izmešu apjoms - līdz pat 90% zemāks. 
  • Izmaksu ekonomija sasniedz līdz pat 40%, salīdzinot ar dīzeļdegvielu un benzīnu. Piemēram, ja Jūs gadā nobraucat ~ 20 000 km, tad vidēji par degvielu maksāsiet 1472 EUR. Braucot ar CNG šīs izmaksas iespējams samazināt līdz pat 866 EUR. Jūsu ietaupījums gadā  varētu būt 606 eur,  tātad Jūs ieekonomētu 41%. 
  • CNG ir izdevīgs risinājums gan privātpersonām, kam gada laikā jāmēro lielāks kilometru skaits, bet jo īpaši uzņēmējiem, kas tādejādi ļaus palielināt konkurētspēju un nopelnīt vairāk. 

GREEN MOTORS jau šobrīd piedāvā 3 dažādus modeļus ar CNG:

SCALA  1,0 TSI G-TEC CNG 6MT no 16 600,-
KAMIQ 1,0 TSI G-TEC CNG MT6  no 17 050,-
OCTAVIA COMBI 1,5 TSI G-TEC CNG DSG7 no 22 500,-

Vairāk par auto ar CNG pieejamību, aprīkojuma līmeņiem jautājiet mūsu automašīnu tirdzniecības konsultantiem.
GREEN MOTORS testa braucieniem piedāvā OCTAVIA COMBI ar CNG.
Izmēģinājuma braucienam iespējams pieteikties telefoniski, zvanot 67 115 600 vai aizpildot TESTA BRAUCIENA pieteikuma formu mūsu mājas lapā.