Stirnu Buks Latvijas augstākajā punktā?! Tieši tā!

Vidzemes augstienes Vestienas grēdas vidusdaļā atrodas augstākais punkts Latvijas teritorijā – Gaiziņkalns ar stāvām nogāzēm un elpu aizraujošiem skatiem. Gaiziņkalns ir Latvijas augstākais kalns, kura absolūtais augstums ir 311,94 metri virs Ziemeļjūras, relatīvais augstums – 61,6 metri un tas stiepjas 1 kilometra garumā. Bija jaudīgi, bija dubļaini, arvien, skaisti un atmiņā paliekoši!

Miglainā 18.jūnija rītā šeit ieradās paprāvs pulciņš lielu un mazu taku skrējēju!
Pirmie trasē devās paši mazākie vai STIRNU BUKS saimē saukti - SUSURI, kurus visbiežāk pavada mammas un tēti.  Aiz susuriem Gaiziņa taciņas iepazīt devās Kanikross sportisti, kas skrien sasaistē ar suņiem. 
Tiem sekoja garāko distanču skrējēji -  STIRNU BUKS distance šoreiz 20,4 km gara, bet LŪSIS - 26,2 km. Visiespaidīgākie augstummetri, protams, LŪSIS distancē un tie bija 870 augstummetri. Iespaidīgi!
Skolu jaunieši šoreiz mēroja 6 km garu trasi, bet vienmēr visplašāk pārstāvētās distances skrējēji nocilpoja ZAĶA cienīgos 12,4 km. Skriešanu noslēdza VĀVERES ar 6,4 km. 

STIRNU BUKS ir padomājis par viesiem, gan tiem kam vēlme skriet daudz un ilgi, gan arī tiem, kam gribas izbaudīt skaistas dabas takas, gan arī tiem, kas vēl tikai iemīl sportu un kustību!
GREEN MOTORS šajā posmā pārstāvēja pati jaunākā - skolu čempionāta sportiste - Karlīna Dzosena. 

Skatoties uz augstumnmetriem, domājams, ka visiem ļoti patika, jo tie bija diezgan iespaidīgi! 

Nākamais STIRNU BUKS posms plānots 13.augustā, Cēsu novada Strīķupē.
Gatavojamies augusta posmam, jāreģistrējas sacensībām  ŠEIT. 

Paldies lieliskajiem fotogrāfiem par notvertajiem mirkļiem:

Gatis Smudzis
Mareks Gaļinovskis
Jānis Ukass
Oskars Freijs