Stirnu Buks augstākajā ciemā Latvijā!

Stirnu Buks trešais posms norisinājās Latgalē – Rēzeknes novada Dubuļu ciemā. Tas ir 280 km no Rīgas un 37 km no Rēzeknes.
Dubuļi ir augstākais ciems Latvijā un šeit dzīvo ap 100 iedzīvotāju. Vidējais augstums ciematā ir ap 260 metriem virs jūras līmeņa.

25.maijs Dubuļos bija pavisam citādāks kā ierasts, jo šoreiz vieta pulcēja vairāk kā 2500 sportot gribētājus.
Jau no paša agra rīta saulīte karsēja un veldzi varēja rast tikai meža ēnā vai Dubuļu ezerā. Gaiss sasila līdz pat 30*C. Savukārt, ēnas meklētājus, odi nežēloja ne mirkli.
Jāatzīst, ka pie trašu plānošanas bija ievērojami pastrādāts, lai skriešana un pastaigas vispār būtu iespējamas. Kā atzina ne viens vien skrējējs – bija skaisti, bet bija arī ko turēt. Trases garas, šauras un ļoti kalnainas. Plus karstums darīja savu.
Šis bija posms, kura ietvaros norisinājās arī Latvijas čempionāts taku skriešanas garākajā - Vilka distancē (~ 76 km). Tika noskaidroti Latvijas čempioni taku skriešanā un šogad par tiem kļuva Agate Armane un Toms Komass.

Kā jau ierasts, visvairāk pārstāvēta Zaķa distance, kam sekoja skolēni un Stirnu Buki. Jāatzīmē arī tas, ka visgarāko distanci (76 km) veica vairāk kā divsimt skrējēji. Sveicam visus, kam izdevās sasniegt finišu!

Dalībnieku sadalījums pa distancēm:

Vilki (76 km) – 221.
Stirnu Buki (26 km) – 331.
Zaķi (16 km) – 601.
Vāveres (8 km) – 387.
Skolu jaunieši (8 km) – 479.
Pārgājienu dalībnieki  – 295.
Susuri ( ~ 1,5 km) – 248.
 

Green Motors/Škoda komandu šajā posmā pārstāvēja:

Agate Armane – uzvarēja visgarākajā Vilka distancē kopvērtējumā!
Ģirts Viļumovs – izcīnīja 19.vietu savā vecuma grupā Zaķa distancē.
Ieva Siugale – izcīnīja 7.vietu savā vecuma grupā Zaķa distancē.

Par skaistajām bildēm īpašs PALDIES fotogrāfiem: Kristīne Jančevska, Jānis Zilvers, Jānis Zilvers, Andris Jermuts! Jūs esat Zelts!

Nākamais Stirnu Buks posms vasaras viducī – 6.jūlijā Cēsu novada Vecpiebalgā!

 


Pēdējo reizi rediģēts: 30.05.2024