Stirnu Buks 11.sezonu sākam Saulkrastos!

Saulkrasti mūs lutināja, gan ar sauli, jūru, gan kopā būšanu!

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis: “Stirnu buks” ir vairāk nekā tikai sacensības – tas ir piedzīvojums, kas izaicina gan ķermeni, gan prātu, veicinot veselīgu dzīvesveidu. Saulkrastu pilsēta piedāvā ne tikai lieliskus maršrutus skriešanai un pārgājieniem, bet arī iespēju pēc sacensībām atpūsties un atjaunot spēkus, baudot mūsu novada skaisto dabu un viesmīlību. Mēs paši par sevi sakām: “Saulkrastu pilsēta, kas dzīvo saules ritmā”… šis teiciens atzīmē dabas un cilvēku simbiozi, kas ir tik raksturīga Saulkrastiem, tāpēc mums ir liels gods tieši šajā pavasarī atklāt “Stirnu buks” 2024. gada sezonu.”

Kā ik gadu, ar piemiņas medaļu tiks apbalvots katrs buks, taču šogad tas notiks jaunā formātā – par katru dalību Stirnu bukā, dalībnieki saņems drosmes medaļu no konkrētās vietas posma. Pēc vismaz trim nolēktiem posmiem, bukam būs iespēja tikt pie medaļas Latvijas kontūrā, kur tukšās vietas aizpildīt ar godam nopelnītajām posmu nozīmēm. Pasākuma galvenais organizators Rimants Liepiņš komentē: “Nesen staigājot Āgenskalna tirgū, pamanījām, ka krāminiekā kopā ar senām piemiņas medaļām, tiek piedāvātas arī Stirnu buka – gluži kā katrs kultūrvēsturiskais mantojums – ar laiku kļūst vērtīgāks, tā arī šajā gadījumā – pilna 7 posmu kolekcija piešķirs tām pavisam jaunu vērtību – emocionāli un atmiņām piepildītas sezonas garšu.”


Vienpadsmitās sezonas pirmais Stirnu Buks posms pulcēja kopā 4265 dalībniekus, kuriem bija iespēja izvēlēties kādu no 9 distancēm. Ja piektdiena biedēja ar savu lietu un aukstumu, tad sestdien Saulkrastos jau varējām baudīt īstu pavasari.

Kā jau ierasts, viskuplāk pārstāvētā bija Zaķa distance (~13 km) ar 972 dalībniekiem, otrajā vietā pēc dalībnieku skaita bija Skolu jauniešu distance (~7 km) ar 784 dalībniekiem un trešā Vāveres distance (~ 7 km) ar 648 skrējējiem. Liels pārsteigums šogad bija Susuru distance, kas  pulcē pašus mazākos ķiparus, šoreiz kopā 570. Wow!

Green Motors/Škoda komandu šajā posmā pārstāvēja:


Ģirts Viļumovs, Ieva Siugale, Jānis Kļaviņš – skrienot Zaķa distanci (~13km).
Aivo Klētnieks – devās savā pirmajā skrējienā, pievarot Vāveres distanci ( ~ 7 km).
Karlīna Dzosena piedalījās skolu jauniešu čempionātā.
Uldis Braunbergs devās pārgājiena distancē, pieveicot kopā vairāk kā 20 km distanci.

Delfi raksta par pasākumu

Uz tikšanos nākamajā - Suitu Zemes Stirnu Bukā, kas norisināsies 20.aprīlī Alsungas pusē! 

Pēdējo reizi rediģēts: 09.05.2024