Rallija ekipāža Mārtiņš Sesks/ Renārs Francis izcīna 3.vietu ERČ posmā Zviedrijā!

Mārtiņš Sesks: “Trešā vieta mums šoreiz ir uzvaras vērtībā, un esmu ļoti apmierināts ar rezultātu! Iepriekšējo reizi šajos ceļos biju braucis tikai 2019. gadā ziemā. Tas bija liels izaicinājums pierast pie ceļu konfigurācijas, kas stipri atgādina Somijas ātros ceļus ar tramplīniem līkumos.
Sacensību laikā kopā ar Sports Racing Technologies komandas inženieriem izdevās piemeklēt labākus regulējumus, mainīgajiem apstākļiem pareizās cietības MRF riepas un, kas galvenais, sākt saprasties ar Zviedrijas ceļiem.”

Laba pozīcija kvalifikācijas ātrumposmā ļāva izvēlēties tālāko iespējamo starta pozīciju, kas tāpat kā Tet Rally Liepāja bija septiņpadsmitā.

Sacensību pirmajā dienā, pirmie četri ātrumposmi pagāja, adaptējoties Zviedrijas ātrumposmiem. Ceļu konfigurācija atgādināja Somijas ralliju un iepriekšēja pieredze šādos ceļos Seska ekipāžai nebija. Neskatoties uz to, pirmo dienu izdevās noslēgt sestajā pozīcijā, tikai par 0,1 sekundi piekāpjoties Nikolajam Grjazinam.

Rallija otro dienu Seska/Franča tandēms uzsāka ar apņēmību rezultātu uzlabot un tas izdevās. Sestdienas priekšpusdienā sīvākā cīņa Seskam izvertās starp Heikilas un Grjazina pilotētajām ekipāžām. Savukārt pēcpusdienā pirmajos divos posmos Seskam/Francim izdevās finišēt otrajā pozīcijā un pakāpties uz trešo vietu kopvērtējumā. Pēcpusdienas trešajā posmā Heikkila, kurš līdz tam atradās trešaja vietā, izstājās no cīņas par pjedestālu, Solbergs, kuram sekoja Padons, atradās komfortablā vadībā, savukārt Sesks apsteidza Grjazinu par 2,2 sekundēm. Noslēdzošajā ātrumposmā ekipāža devās ar 1,5 sekunžu pārsvaru pār ceturtajā vietā esošo Grjazinu, to izdevās nobraukt tīri un būt 1,8 sekundes ātrākam.

Papildupunktus par Powerstage uzrādītajiem rezultātiem līderi sadalīja sekojoši – Padonam pieci, Seskam četri, Solbergam trīs, Grjazinam divi un somam Joonam viens. Sacensību kopvērtējumā Sesks no līdera atpalika par minūti un deviņām sekundēm.

Pēc pieciem aizvadītajiem posmiem tagad ekipāža Sesks/Francis nostiprina savas pozīcijas ERČ kopvērtējuma otrajā vietā. 
Sezonas turpinājumā ekipāža veiks vēl trīs posmus Itālijā, Čehijā un Ungārijā.

Foto: Flat-Out Media Agency un Red Bull Content Pool.