Opekalna Stirnu Buks Alūksnes augstienē.

Taku skrējiens Opekalna Stirnu Buks sacensību dalībniekus ieveda aizsagrājamo ainavu “Veclaicene” apvidū un ļāva izbaudīt tuvējos dižpaugurus – Kauķu kalnu, Dēliņkalnu un Opekalnu.
Latvijas ziemeļaustrumos un Alūksnes augstienes kalnainākajā daļā, apmēram 180 km no Rīgas, Igaunijas pierobežā atrodas brīnišķīga vieta ar ezeriem, pauguriem, pļavām un mežiem. Vasaras šeit ir īsākas nekā citviet Latvijā, ziemas, savukārt, garākas un bagātākas ar sniegu. Šajā dabas aizsargājamā teritorijā, kas aptver Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera un Apes pagastus, dzīvo spītīgie malēnieši un lēnīgie, bet darbīgie igauņi. (avots: Veclaicene.lv)
Šajā Stirnu Buks posmā “saldais ēdiens”- 4 torņu (Lielā Munameģa, Reuges “Pesapuu”,  Paganamaa un Dēliņkalna skatu torņi) skrējiens - visizturīgākajiem Stirnu Bukiem jeb Vilkiem - sezonas visgarākās distances (86 km) dalībnieki ne tikai iepazina malēniešu viesmīlību, bet lielā daļā distances baudīja Dienvidigaunijas maigo un draudzīgo zemesmalu Veru apriņķī.

Šoreiz, dažāda garuma trasēs, devās kopā turpat 2300 skrejēji un nūjotāji. Laikapstākļi bija visaptveroši - bija gan sutīgs, gan patīkami saulains, gan arī lija -  kopumā diezgan pateicīgi skriešanai.

Green Motors/ Škoda šajā posmā pārstāvēja:
Karlīna Dzosena Skolu čempionātā (8 km) izcīnot augsto 3.vietu  un Ieva Siugale Zaķa distancē (14 km) ierindojoties 6.vietā. 

Kā jau ierasts, arī šajā posmā, visvairāk pārstāvēta tieši Zaķa distance (14 km), šoreiz tā pulcēja 523 dalībniekus. Tai sekoja Stirnu Buks ieskaite (21 km) ar 397 skrējējiem un trešais populārākais - Skolu jauniešu čempionāts (8 km), pulcējot 374 sportot gribētājus.

Green Motors/ Škoda komandu vērtējumā, šajā posmā, sekojoša situācija:
1.vieta. Pulsometrs.lv - Jāturpina trenēties  (7611 punkti).
2.vieta. Rieksti mīl Vāveres (7445 punkti).
3.vieta ASK Patria Sportland (7421 punkti).


Nākamais STIRNU BUKS posms, 12.augustā Tukuma novadā, Šlokenbekas muižā! Būs jaudīgi! Noteikti tiekamies!

Par bildēm paldies: Gatis Smudzis, Jānis Ukass, Andris Jermuts, Mareks Gaļinovskis.