M.Sesks un R.Francis Čehijas ERČ posmā finišē vienpadsmitie!

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) septītajā posmā “Barum Czech Rally Zlín”, kas šajā nedēļas nogalē norisinās Čehijā, Mārtiņš Sesks / Renārs Francis finišēja vienpadsmitie un demonstrēja stabilu sniegumu uz daudzveidīga asfalta seguma.

Rallija pilots Mārtiņš Sesks ERČ pirmspēdējā posma finišā atzina, ka šoreiz lielākā uzvara ir nobraukt sacensības no starta līdz finišam.

“Ļoti smaga nedēļa. Šoreiz tā lielākā uzvarā ir tā, ka mēs esam galā. Tas ir labāk kā iepriekšējos rallijos. Nebija viegli braukt pēc divām avārijām. Katrā ziņā finišā jūtamies labāk kā rallija sākumā. Mums ar Renāru galvenais bija finišēt. Rallija izskaņā mūs pievīla elektronika. Pēdējo posmu braucām bez sporta režīma,” notikušo komentē Mārtiņš Sesks.

Līdz šim garākā ERČ sacensību trase dalībniekus priecēja ar kuplu skatītāju pulku un pārbaudīja ar daudzveidīgu asfalta segumu. Pēc aizvadītajos divos rallijos piedzīvotajām avārijām Mārtiņš Sesks un Renārs Francis bija apņēmības pilni rādīt iespējami labāko sniegumu garajos, tehniski sarežģītajos un nelīdzenajos Dienvidmorāvijas ceļos. Sacensību gaitā nebija sevišķu drāmu, vien neuzmanības kļūdas, tomēr tās ietekmēja blīvos sacensību rezultātus. Lai arī pirms starta sportistiem bija skaidrs, ka šajā posmā sparīga cīņa par čempionāta punktiem izpaliks, sportisti kopumā demonstrēja ļoti stabilu sniegumu. Sākot ar kvalifikācijas braucienu līdz pat devītajām ātrumposmam ekipāža turējās pie kopvērtējuma 13.pozīcijas. Sacensību vienpadsmitajā un divpadsmitajā ātrumposmā izdevās pakāpties uz 12.kopvērtējuma pozīciju, bet sacensības finišēt 11. pozīcijā. Par Čehijas posma uzvarētājiem kļuva mājinieka, desmitkārtēja šī rallija uzvarētāja Jana Kopecka pilotētā ekipāža, otrajā vietā ungāra Miklo Ksomos, bet trešajā vietā austrieša Simona Vāgnera pilotētā ekipāža.

Mārtiņš Sesks: “Esam ārkārtīgi priecīgi par daudzveidīgo pieredzi, ko varam gūt šīs sezonas ERČ posmos sāncensībā ar ļoti spēcīgām un pieredzes bagātām ekipāžām. Sveicam jaunzēlandieti Haidenu Padonu ar ERČ 2023.gada sezonas uzvarētāja godu. Tāpat  esam lepni, ka mūsu uzvaras Latvijas un Polijas posmos vēl pirms sezonas noslēdzošās sacensības Ungārijā “TEAM MRF TYRES” ļāva iegūt ERČ labākās komandas apbalvojumu.”

Foto: Flat-Out Media Agency un Red Bull Content Pool.