Mārtiņš Sesks un Renārs Francis pārliecinoši uzvar Eiropas čempionāta posmā Liepājā!

Mārtiņš Sesks/Renārs Francis ekipāža 2023.gada Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) ceturtajā posmā demonstrēja pārliecinošu līderību un nepārprotami tuvojās uzvarai jau no pirmajiem sacensību metriem, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas mājas sacensībās Tet Rally Liepāja un gūstot otro uzvaru pēc kārtas arī FIA Eiropas rallija čempionātā šogad. Pirms mēneša Sesks/ Francis guva uzvaru ERC Polijas posmā.

Mārtiņš Sesks: “Tas bija fantastiski. Ir liels gandarījums. Varbūt tas nebija mūsu dzīves labākais vai perfektākais sniegums, bet mēs ļoti centāmies. Jāatzīst, spiediens šajās nedēļās bija ļoti liels, nu esam atviegloti. Ar visu labi tikām galā un rezultātā esam šeit – uz uzvarētāju pjedestāla. Tik izcili rezultāti ir iespējami, vien tad, ja katrās sacensībās un treniņos tehniski un vadības līmenī viss strādā perfekti. Tāpēc savienība ar riepu ražotāja MRF komandu un tādiem sava aroda meistariem un perfekcionistiem kā Sports Racing Technologies, ir patiesa bauda. Tik pat nozīmīgs ir arī finansiālais un praktiskais nodrošinājums, ko sniedz mūsu atbalstītāji – Latvijas Mobilais Telefons, Otaņķi Mill, Virši, Terrabalt, Miķelis, Gold Group un citi.”

Nedēļas nogalē Liepājā Seska pilotētā ekipāža demonstrēja nepārprotamu līderību, uzrādot stabilu un pārliecinošu sniegumu mājas trasē no pirmā līdz pēdējam ātrumposmam. Apbruņojies ar izcilām Indijas riepu giganta MRF riepām un Sports Racing Technologies sagatavoto Škoda Fabia RS Rally2, Sesks lieliskā sadarbībā ar stūrmani Renāru Franci savu ekipāžu tuvināja uzvarai jau no pirmajiem sacensību metriem.

Uzvara kvalifikācijas ātrumposmā ļāva izvēlēties tālāko iespējamo starta pozīciju,savukārt nemainīgi augstais temps izrādījās laba stratēģija, lai gūtu 16,4 sekunžu atrāvienu jau pirmajā ātrumposmā. Liepājnieki turpināja audzēt pārsvaru un ekipāžu nespēja biedēt ne putekļi, ne lietus. Lai arī Liepājas pilsētas ātrumposms sestdienas pievakarē bija vienīgais, kurā izpalika ātrumposma uzvara, tas neviesa būtiskas izmaiņas rezultātu tabulā – latviešiem saglabājās 28,3 sekunžu pārsvars pār Heidenu Padonu un 36,6 sekunžu pārsvars pār Madsu Ostbergu.

Otro sacensību dienu Seska/ Franča tandēms sāka ar divu ātrumposmu uzvaru. Tomēr konkurenti pašmāju varoņiem neļāva atslābt un pamazām atklāja pieeju Kurzemes ceļiem. Ja sacensību sākumā lielākais izaicinājums bija putekļu vērpetes, vēlāk lietus un slīdīgie ceļi, tad noslēdzošajā sacensību posmā pieauga ātrums un sāncensība. Priekšpēdējā posmā Sesks/ Francis palika trešajā vietā, 2,6 sekundes aiz posma uzvarētāja Miko Heikilas. Rezultātu Krogzemju Powerstage izšķīra dažas tūkstošdaļas, ar kurām Sesks izrādījās pārāks par jaunzēlandieti Heidenu Padonu. Papildupunktus par Powerstage uzrādītajiem rezultātiem līderi sadalīja sekojoši – Seskam 5 punkti, Padonam 4 punkti. Sacensību kopvērtējumā sesks Padonu apsteidza par 41.4 sekundēm, komandas biedru norvēģi Ostbergu atstājot trešajā vietā.

Sezonas turpinājumā ekipāža veiks atlikušos četrus Eiropas rallija čempionāta posmus – pirmo no tiem jau 7.-9.jūnijā Zviedrijā, turpmākos Itālijā, Čehijā un Ungārijā.

 

@Martins Sesks Rally  | @FLAT-OUT Media Agency
#MartinsSesks #RallySerrasdeFafe #rallyliepaja