Mārtiņš Sesks un Renārs Francis kļūst par Eiropas rallija čempionāta vicečempioniem!

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) astotajā posmā “Rally Hungary”, kas šajā nedēļas nogalē risinājās vīna reģionā Ungārijas ziemeļaustrumos, Latvijas ātrākais rallija duets Mārtiņš Sesks / Renārs Francis uzrādīja teicamu sniegumu un finišēja trešie, vienlaikus izcīnot arī 2023.gada ERČ vicečempionu titulu.  

Mūsu ir vienīgā, kas Eiropas rallija čempionātā šosezon guvusi divas uzvaras – Polijas un Latvijas posmā.

Mainīgais ceļa segums un neprognozējamie laikapstākļi kutināja “Rally Hungary” dalībnieku nervus, pārbaudīja  riepu izturību un braukšanas tehniku, taču latvieši nedēļas nogali aizvadīja labā garastāvoklī, braucot stabili un necenšoties lieki riskēt. Sacensību kvalifikācijas braucienā un pirmajā ātrumposmā  Sesks/ Francis uzrādīja otro labāko rezultātu, tad vairākus posmus aizvadīja septītajā kopvērtējuma pozīcijā, bet sacensību otrajā dienā guva vienu ātrumposma un sacensību noslēgumā pakāpās uz trešo vietu kopvērtējumā. 

Mārtiņš Sesks: “Emocijas ir lieliskas. Finišējām burtiski vīnogu laukā. Nobraucām ralliju bez lielām kļūdām un liekām problēmām. Esam ārkārtīgi priecīgi par daudzveidīgo pieredzi,  ko guvām šajā sezonā tik profesionāli spēcīgu braucēju konkurencē. Mūsu sasniegumu pamatā ir izcils komandas darbs ar “Sports Racing Technolgies” un “TEAM MRF TYRES”. Pateicoties mūsu atbalstītājiem esam varējuši sasniegt augstāko rezultātu Latvijai šajā sporta veidā un esam apņēmības pilni pie tā neapstāties.”    

Čempionāta noslēgumā labākie braucēji punktus sadalīja sekojoši: jaunzēlandietis Heidens Padons, kurš par ERČ sezonas līderi tika kronēts jau Čehijā, līderpozīcijas apliecināja ar 163 punktiem, Mārtiņš Sesks ar 134 punktiem, bet trijnieku noslēdza norvēģis Mads Ostbergs ar 115 punktiem.

Par ERČ posmu “Rally Hyngary” kļuva 2019.gadā un pēc vairāku gadu pauzes šogad norisinājās ceturto reizi.  Nākamais notikums Seska / Franča sportiskajā kalendārā ir rallijsprints “Latvija”, 21.-22.oktobrī Biķernieku  trasē. Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā https://www.martinssesks.com