Jubilejas Stirnu Buks Šlokenbekas muižā godam aizvadīts!

  2014.gada 23.augustā Pietukuma mežos tika izskriets pirmais taku skrējiens Stirnu Buka zīmē! Gadu vēlāk – pārtopot taku skrējienu seriālā un laika gaitā kļūstot par lielāko un plašāk apmeklētāko tautas sporta seriālu Latvijā! Pēc pāris gadu pauzes Stirnu Buks atgriezās savā izcelsmes un sākotnējās norises vietā, lai 2023.gada 12. augustā, šīs sezonas seriāla piektajā posmā, Baltijas valstīs  prestižākā taku skriešanas seriāla dalībnieki iekarotu Āžu kalnu un paviesotos mistiskajā Vilkaču mežā – vietā, kur aizsākās gan taku skrējienu seiriāls, gan izaicinošais “Vilkaču maratons”!
Desmit sezonu laikā noorganizēti vairāk kā 60 taku skrējieni, kuros piedalījušie orientējoši 130 tk taku skrējēju, ceturtdaļa no tiem – bērni līdz 10 gadu vecumam un skolu jaunieši.

12.augusta rīts iesākās ar pārgājieniem (14 km un 24 km), dalībnieki distancē devās laika posmā no 9:00 – 10:30. Pulksten 11:00  ~ 1 km garajā trasē devās paši mazākie – Susura distances dalībnieki, 15 minūtes vēlāk startēja Kanikross skrējēji ar saviem mīluļiem – pavadās skrienošajiem suņiem. 11:30 jau trasē devās taku skriešanas seriāla garāko distanču Lūsis un Stirnu Buks skrējēji. Tiem sekoja Skolu jaunieši, kuri veica 8 km garu posmu un noslēgumā vienmēr visvairāk pārstāvētā distance, Zaķis (14 km)  un aiz zaķiem Vāveres (8 km). Kopumā šajā posmā piedalījās vairāk kā 2500 skrējēji un pilnīgi noteikti vēl tikpat līdzjutēji.

Green Motors/ Škoda šajā posmā pārstāvēja:
Karlīna Dzosena Skolu čempionātā (8 km) izcīnot 5.vietu  un Ieva Siugale Zaķa distancē (14 km) ierindojoties 4.vietā. 

Kā jau ierasts, arī šajā posmā, visvairāk pārstāvēta tieši Zaķa distance (14 km), šoreiz tā pulcēja 684 dalībniekus.
Tai sekoja 530 Susura distances dalībnieki un trešais populārākais - Skolu jauniešu čempionāts (8 km), pulcējot 511 jaunos sportistus.

Green Motors/ Škoda komandu vērtējumā, šobrīd, pēc 5 posmiem, sekojoša situācija:
1.vieta. Pulsometrs.lv - Jāturpina trenēties  (36690 punkti).
2.vieta. ASK Patria Sportland (36139 punkti).
3.vieta Rieksti mīl Vāveres (35331 punkti).

Tie, kas šosezon jau bija noskrējuši visus 5 posmus saņēma skaistu Stirnu Buks kreklu. Tādi jau 774 dalībnieki. Tiem, kam šogad 5 posmi nesanāks – būs iespēja krekliņus arī iegādāties, jāmeklē Sportland teltī.

Tiekamies Raiskuma Stirnu Bukā, jau 9.septembrī! Neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi, lai vari jau noskaņoties un sagatavoties izvēlētajai distancei!