GREEN MOTORS atbalsta nebijušu Baltijas mēroga kulinārijas projektu.

Šī gada rudenī veikalu plauktos parādīsies grāmata “Baltic Chefs”, kurā būs apkopotas 180 receptes no 90 atpazīstamākajiem Lietuvas, Latvijas un Igaunijas šefpavāriem. Ar savām interesantākajām idejām grāmatā dalīsies arī zināmākie ēdienu blogeri. Mēs, GREEN MOTORS,  atbalstām šo projektu, jo tas ir kaut kas iepriekš nebijis, unikāls un iedvesmojošs. 

Lieliska ir grāmatas ideja - atspoguļot restorāna līmeņa ēdienus viegli saprotamā veidā, lai tos ikvienam būtu iespējams pagatavot mājās. Katrs pavārs grāmatā publicēs divas savas interesantākās receptes ar izsmeļošu gatavošanas procesa aprakstu. Kā arī grāmatas lappuses papildinās krāšņas fotogrāfijas ar ēdieniem un to autoriem.

“Baltijas reģions ir slavens ar savām kulinārajām tradīcijām, bet bez gardajiem ēdieniem mēs vēlamies pastāstīt par to, kas svarīgs ir pašam šefpavāram un kas ir tās lietas, kuras virza viņus uz priekšu kreatīvajā procesā. Restorānu ēdieni bieži izskatās sarežģīti un rodas iespaids, ka tos ir grūti pagatavot bez īpaša aprīkojuma un zināšanām. Tajā pašā laikā, mēs vēlamies, lai mūsu lasītājs var pagatavot izmeklētus ēdienus, labākajās restorānu tradīcijās, savās mājās. Mūsu skatījumā, šī ir unikāla iespēja iepazīstināt lasītājus ar Baltijas kulinārijas kultūru.” — stāsta “Baltic Chefs” projekta autors Artūrs Arnicāns.

“Katram pavāram ir savs unikālais “rokraksts”, bet neskatoties uz to, mūs apvieno izcili vietējas izcelsmes produkti un izsmalcināta garša. Kas attiecas uz ēdiena servēšanu un restorāna nišu – tās ir mūsu lielākas atšķirības vienam no otra. Viens no  manis gatavotiem ēdieniem grāmatai ir klasisks Itāļu deserts ar upenēm un vieglu Rīgas Melnā balzāma garšas noti. Manā skatījumā, šis ēdiens ir spilgts piemērs, kā alkoholisku dzērienu ar upeņu sulu pārvērst desertā”, — ar grāmatas tapšanas aizkulisēm dalās pazīstamā Jūrmalas restorāna “36. Līnija” šefpavārs un īpašnieks, Lauris Aleksejevs.   

Jūnijā un jūlijā, ar GREEN MOTORS atbalstu, jau novadītas gatavošanas foto sesijas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Projekta autori grāmatas materiālu tapšanas procesā izmantoja modernāko un ekoloģiskāko auto - ŠKODA ENYAQ iV.  Rudenī grāmata būs pieejama pircējiem grāmatnīcu ķēdēs Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, kā arī internetā.