Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā šogad KULDĪGĀ.

Svētdien, 26.jūnijā, Kuldīgā ļoti svelmainos laikapstākļos noslēdzās vērienīgais Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Par valsts čempioniem elites grupas braucienos kļuva Emīls Liepiņš un Anastasija Karbonāri, kuriem Baltijas čempionāta ieskaitē attiecīgi sestā un otrā vieta.

Spītējot karstumam, kas sniedzās pāri +32 grādiem pēc celsija, par medaļu komplektiem sacentās elites vīru, kā arī dāmu elites, amatieru un junioru grupu sportistes. Organizatori bija parūpējušies par ļoti tehnisku un fiziski prasīgu pilsētas apli, pirms kura tika veikti arī jau ierastie Snēpeles apļi.

Vīru konkurencē uz starta izgāja 78 sportisti, viņu vidū visi labākie Latvijas un Lietuvas sportisti, kā arī teju visi vadošie igauņi. 164 kilometru garās distances pirmajā daļā nokomplektējās piecu riteņbraucēju liela līderu grupa, kur kopā ar četriem igauņiem – Reinu Tāramē, Markusu Pajuru, Karlu Patriku Lauku un Alo Jakinu bija arī mūsu Mārtiņš Pluto. Līderu grupa ieguva un ilgstošu laiku saglabāja ap 1 minūti lielu pārsvaru pār sekotāju grupu, tajā esot ap 20 sportistiem.

To vidū no latviešiem bija – Andžs Flaksis, Emīls Liepiņš, Pauls Rubenis un Kārlis Klismets.  Tikmēr trešajā grupā atradās divi citi mūsu vadošie velosportisti – Toms Skujiņš un Krists Neilands.

Latvijas čempiona titulu, pēc daudzu gadu mēģinājumiem, izcīnīja Emīls Liepiņš, kurš absolūtajā ieskaitē ieņēma sesto vietu. Dobelnieks pēdējos metros jau izbaudīja uzvaras priekus, necenšoties pacīnīties papildus par Baltijas titulu. Otrā vieta Latvijas čempionātā arī šajā gadā “DTG – MySport” pārstāvim Andžam Flaksim, kamēr lielisks panākums Paulam Rubenim (“Ampler Tartu 2024”), kurš izcīnīja bronzas godalgu.